Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną to najstarsza i największa organizacja pozarządowa działająca na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Misją Stowarzyszenia jest dbanie o godność ludzką, szczęście i jakość życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich równoprawne miejsce w rodzinie i w społeczeństwie oraz wspieranie rodzin osób z niepełnosprawnością intelektualną we wszystkich obszarach życia i sytuacjach, a zwłaszcza w ich gotowości niesienia pomocy innym.

 

Krośnieńskie Koło Stowarzyszenia w bieżącym roku obchodzi jubileusz 35-lecia ruchu rodziców. Z tej okazji chcemy przypomnieć Państwu historię naszej organizacji oraz ludzi, bez zaangażowania których nie byłoby dzisiaj naszych placówek, zakładów pracy i innych form wsparcia.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego pt.
"Włączeni w życie, powstały w ramach obchodów 50.lecia działalności PSONI"

 

Jak to się zaczęło?

Pierwsze, nieformalne spotkania rodzin dzieci z głębszą niepełnosprawnością intelektualną odbywały się na przełomie lat 1962 i 1963. W tamtym czasie, dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, nie było żadnych propozycji.

› poznaj szczegóły ...

 

Historia Koła PSONI w Krośnie

W Krośnie przełomem były lata 1980/1981, kiedy przemiany społeczne zachodzące w Polsce zmieniły postawy oraz uświadomiły rodzicom możliwość dochodzenia praw dla swoich dzieci

› poznaj szczegóły ... 

 

 

Składy osobowe Zarządów PSONI Koło w Krośnie oraz Komisji Rewizyjnej

› poznaj szczegóły ...