30 listopada 2022 r. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyła się Gala z okazji Jubileuszu 40-lecia Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie.

Społeczność PSONI Koło w Krośnie – osoby z niepełnosprawnością, rodzice, opiekunowie i pracownicy świętowała swój Jubileusz w doborowym towarzystwie. Swoją obecnością zaszczycili nas bowiem przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, instytucji i organizacji współpracujących z naszym Kołem oraz:

Jubileusz Koła był okazją, aby zatrzymać się na chwilę, spojrzeć wstecz, przypomnieć sobie osoby, które w bardzo trudnych czasach rozpoczęły walkę o prawa dla swoich dzieci z niepełnosprawnością, powspominać…

Społeczności PSONI Koło w Krośnie podziękowała osobom, które 40 lat temu zapoczątkowały działania Ruchu Rodziców w Krośnie. Osobom, które cele i misję PSONI noszą w sercach i realizują w codziennych postawach - Pani Krystynie Zimie, Pani Bożenie Gromek, Pani Kazimierze Ziemiańskiej, Panu Andrzejowi Janocha.

Kochani - to dzięki Waszej miłości, odwadze i determinacji osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą dzisiaj godnie żyć w społeczeństwie. Dziękujemy.

 

 

Dzisiaj świętowaliśmy 40-lecie działalności naszego Stowarzyszenia. Relacja z Gali niebawem. Ale już teraz zapraszamy do obejrzenia wyjątkowej Wystawy Fotografii pt. "WOJOWNICY" autorstwa Pawła Malarczyka. Na żywo wystawę obejrzeć można w Galerii pod Żyrandolem w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

 

Uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych osobom zasłużonym dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie

 

Odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP wręczyła Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka:

Złotym Krzyżem Zasługi uhonorowana została Pani Joanna Janocha,

Srebrnym Krzyżem Zasługi uhonorowani zostali: Pan Grzegorz Bliźniak, Pani Bernarda Gorczyczewska i Pan Zbigniew Hus.

 

Gratulując odznaczonym, Wicewojewoda podkreśliła, że przyznane odznaczenia są formą uznania dla działalności wykraczającej poza zwykłe obowiązki, za aktywność społeczną i zaangażowanie w działalność społeczną.

Serdecznie gratulujemy odznaczonym, jesteśmy dumni że Wasza praca na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną została doceniona przez Prezydenta RP.

Prestiżowe wyróżnienia PSONI Z okazji Jubileuszu Koła, w uznaniu szczególnych zasług, za wieloletnią, wytrwałą i wierną pracę dla dobra osób z niepełnosprawnością intelektualną, prestiżowym wyróżnieniem - medalem "Fideliter et Constanter" przyznanym przez Kapitułę Odznaczeń PSONI i wręczonym przez Prezeskę Zarządu Głównego PSONI w czasie uroczystej Gali uhonorowani zostali:

Rodzice i opiekunowie -Pani Anna Kotowska, Pani Lucyna Kurowska, Pani Anita Jastrzębska, Pani Marta Giemza-Wojnar, Pani Mariola Kobak, Pani Alicja Turek

Pracownicy PSONI Koło w Krośnie –Pani Agnieszka Fejkiel, Pan Wojciech Gorczyczewski, Pan Grzegorz Jaracz, Pani Ewa Such, Pani Anna Szerląg, Pani Barbara Tasz.

Jubileusz naszego Koła był okazją do podziękowania instytucjom, organizacjom oraz osobom wspierającym naszą działalność i przyczyniających się do poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Okolicznościowe Statuetki wraz z certyfikatem uznania otrzymali:

Prezeska Zarządu Głównego Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - dr Monika Zima-Parjaszeska oraz

Czasopismo jest przygotowane do pobrania w formacie PDF › POBIERZ [pdf]

 

Czasopismo w Naszym Kole